Dlaczego MY?

Nasze atuty:

  • Baza dydaktyczna
  • Obiekty sportowe
  • Kadra pedagogiczna
  • Wyniki egzaminów zewnętrznych
  • Sukcesy absolwentów

 

 

zielone drzewo

 

W dniach 10.05 – 14.05.2016r. uczniowie klas mundurowych naszego gimnazjum wyjechali na zieloną szkołę.

W praktyce oznaczało to nietypową wycieczkę , w czasie której uczestnicy nie tylko odpoczywali, ale także przyswajali wiedzę z historii, języka polskiego, geografii, muzyki i WF-u.

Miejscem zainteresowań młodych była Szklarska Poręba – miasto położone w województwie dolnośląskim u stóp Karkonoszy z dominującą nad nim Szrenicą; największa stacja klimatyczna Dolnego Śląska porównywana do walorów alpejskich.

Właśnie ta miejscowość na pięć dni stała się bazą noclegowo-żywieniową oraz wypadową. Stamtąd każdego dnia młodzież wyjeżdżała m.in. do zamku Frydlant w Czechach, do Harrachova czy Szczawna – Zdroju.

Dzisiaj pozostały wspomnienia:

- urokliwy wodospad Kamieńczyk, ośnieżony szczyt Szrenicy, zakręt śmierci, dziwny smak wody w pijalni wód , potęga mamuciej skoczni narciarskiej i skuteczne mierzenie głębokości błotnych dziur przez Michała u jej podnóża, cudowny wodospad rzeki Mumlavy, huta szkła i muzeum szklarstwa, okropnie zimna i ciemna kopalnia kamieni szlachetnych, nietuzinkowy smak czeskich knedli i wyrafinowany smażonego sera, monumentalność zamku Frydlant, który mógł być pierwowzorem zamku z powieści F. Kafki, drogę (w pocie i znoju) na Wysoki Kamień;

- lekcje historii, ortografia na żądanie i zagadnienia z onomastyki, wf. na murawie, nieocenione wiadomości geograficzne;

- śpiewy, pląsy i zabawy przy ognisku, dyskoteka szalonych przebierańców;

- nocne harce, nowe przyjaźnie;

Już teraz snujemy plany wyjazdowe na przyszły rok.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com