Dlaczego MY?

Nasze atuty:

  • Baza dydaktyczna
  • Obiekty sportowe
  • Kadra pedagogiczna
  • Wyniki egzaminów zewnętrznych
  • Sukcesy absolwentów

 

 

Deutsch Wagen Tour

Dnia 26 lutego 2010 roku w naszej szkole odbyła się oryginalna lekcja języka niemieckiego, zorganizowana w ramach realizacji projektu Deutsch Wagen Tour.

Na zaproszenie naszej nauczycielki języka niemieckiego pani Lucyny Knochowskiej do naszego gimnazjum przyjechała pani Arta Schmachtenberger, reprezentująca Instytut Goethego i zajmująca się promocją nauki języka niemieckiego w Polsce.

Na początku lekcji wraz z całą klasą przeszliśmy do sali konferencyjnej, w której czekała już na nas pani Marta Schmachtenberger. Calem tego spotkania było zachęcenie młodzieży do nauki języka niemieckiego. Po przedstawieniu się Pani Małgorzata podzieliła nas na grupy i wspólnymi siłami rozwiązywaliśmy różne zadania sprawdzające naszą wiedzę zarówno leksykalną, gramatyczną jaki i kulturoznawczą. Były przygotowane dla bas także liczne konkursy, w których każdy mógł wziąć udział i otrzymać bardzo ciekawe nagrody, np. koszulki z logiem projektu, czy też inne drobiazgi. Cała sala w której odbywało się spotkanie, była udekorowana plakatami tematycznymi, mapami krajów Dach i tablicami leksykalnymi, dzięki którym powstała atmosfera zagrzewała wszystkich uczniów do uczestniczenia w zabawie.

Myślę, że ta lekcja była bardzo ciekawym doświadczeniem dla naszej klasy, oraz innych uczniów naszej szkoły. W spotkaniu na kolejnej godzinie lekcyjnej wzięli udział także uczniowie klasy 3e. Moim zdanie takie zajęcia powinny być organizowane znacznie częściej i sądzę, że młodzież będzie chciała z coraz większą ciekawością uczyć się tego ważnego języka.

Opracowała: Aleksandra Basak - klasa 2d

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com