Dlaczego MY?

• Wyniki egzaminów zewnętrznych
  • Sukcesy absolwentów

centrum nauki experyment

4 marca 2016 roku uczniowie klas: II c, II d, II f, III d pojechali na wycieczkę do Gdyni.

Można by powiedzieć, że był to dzień jak co dzień, czyli lekcje.

Najpierw odbyła się fizyka, geografia, chemia i biologia, ale w jakże przyjemnej formie. Przez około 3 godziny wszyscy się uczyli poprzez zabawę w Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni.

Mogli tam sami przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.

Następnie pojechali do „Jumpcity” w Gdyni na WF.

I stał się cud: wszyscy ćwiczyli!

Dziwne! Nikt nie miał żadnej wymówki, wręcz ochoczo, w pomarańczowożółtych skarpetkach z ABS, wycieczkowicze popędzili na trampoliny.

Później, nieco zmęczeni, ale szczęśliwi gimnazjaliści dotarli do „Riviery”, by posilić się nieco i przygotować się do kolejnych lekcji : języka polskiego, historii i muzyki. I tak, w pełnej gali, udali się d o Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni na „Skrzypka na dachu”. Szczególnie usatysfakcjonowani byli trzecioklasiści, bo dla nich musical stał się dopełnieniem wiedzy o kulturze żydowskiej.

To był niezwykły dzień , gdyż oprócz licznych emocji i integracji grupy, uczniowie powrócili do Grudziądza z trwałą wiedzą o świecie i kulturze.