Dlaczego MY?

• Kadra pedagogiczna
  • Wyniki egzaminów zewnętrznych
  • Sukcesy absolwentów

Dnia 10 marca 2016r. uczniowie z klasy III e:

• Ewa Goryńska
  • Jakub Kucharski
  • Hieronim Łęgowski
  • Karolina Niedzielska
  • Patryk Puchowski
  • Zuzanna Zamyślewska

reprezentowali nasze gimnazjum w

XIII Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego

dla młodzieży szkół gimnazjalnych, organizowanym przez nauczycieli języka niemieckiego I Liceum im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu.

W konkursie biorą udział co roku uczniowie z gimnazjów Grudziądza i regionu. Ma długą tradycję, gdyż w tym roku szkolnym odbyła się jego 13 edycja. Składa się z 2 części: pisemnej i ustnej.

Część I polega na rozwiązaniu testu leksykalno – gramatycznego wraz z wybranymi zagadnieniami z realioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego.

Część ustna składa się z 2 zadań: opisanie ilustracji i udzielenie odpowiedzi na pytanie egzaminującego oraz rozmowa lektora z uczniem na różne tematy związane z codziennym życiem ucznia.

Trzynasta edycja była dla naszego gimnazjum wyjątkowo szczęśliwa, ponieważ „cała szóstka” naszych reprezentantów osiągnęła ogromny sukces. Wśród uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego w gimnazjum zajęli wszystkie czołowe miejsca od I do VI.

Na podium stanęli:

• I miejsce – Ewa Goryńska
  • II miejsce – Jakub Kucharski
  • III miejsce – Karolina Niedzielska

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych

i nie tylko…

Jesteśmy z Was dumni!!!