Dlaczego MY?

Nasze atuty:

  • Baza dydaktyczna
  • Obiekty sportowe
  • Kadra pedagogiczna
  • Wyniki egzaminów zewnętrznych
  • Sukcesy absolwentów

 

 

poezja

Niektórzy lubią poezję…,

czyli kilka słów o XXIX Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Radzyniu Chełmińskim

16 kwietnia br. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radzyniu Chełmińskim po raz XXIX zaprosiło do udziału w Rejonowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem:

Niektórzy lubią poezję…

Tym razem uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie dwa utwory trzech dam polskiej poezji: Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej i Marii Pawlikowskiej  -Jasnorzewskiej.

Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice z kl. III f - Zuzanna Kuźmińska i Weronika Śliwińska.

W swoich 5 minutowych występach recytowały utwory: Słoneczniki, Na imieninach, Cebula i Zabiegi. Uczestników konkursu oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele instytucji kulturalnych regionu, organizatorzy oraz laureat poprzedniej edycji. W ciągu kilku godzin zebrani mieli możliwość wysłuchania bardzo różnych utworów wybitnych poetek. Nie zabrakło wersów mówiących zarówno o miłości, refleksji na temat ludzkiego życia, jak i żartobliwych. Tak było w przypadku występu naszej uczennicy, która prezentując wiersz Na imieninach, potrafiła swoją interpretacją głosową rozbawić słuchaczy. Obie przedstawicielki Gimnazjum nr 5 bardzo dobrze zaprezentowały przygotowane przez siebie teksty.

Przez jury została zauważona Zuzanna Kuźmińska i zajęła II miejsce w konkursie.

Cieszy fakt, że w zabieganym świecie XXI wieku, w czasach komputerów, Internetu i smartfonów można jeszcze znaleźć młodych ludzi, chcących czytać tomiki poezji i słuchać wersów, będących „echem z dna serca”.

Gratulujemy!

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com