Dlaczego MY?

Nasze atuty:

  • Baza dydaktyczna
  • Obiekty sportowe
  • Kadra pedagogiczna
  • Wyniki egzaminów zewnętrznych
  • Sukcesy absolwentów

 

 

 

gotuj z maciejem

GOTUJ Z MACIEJEM

Popołudnie 9 czerwca w ZSO nr 5 upłynęło pod znakiem gotowania.

13 drużyn trzyosobowych stanęło w szranki w dwóch konkurencjach-danie główne i deser. Głównym jurorem był pan Maciej Nowak -znany krytyk kulinarny. Zespoły oceniane były pod względem estetyki przygotowania stołu, estetyki podania potrawy na talerzu, smaku potrawy, formy przedstawienia dania.

W międzyczasie, kiedy zespoły przygotowywały potrawy, publiczność miała okazję wysłuchać ciekawych prelekcji o racjonalnym żywieniu, o czekoladzie, zobaczyć kabaretowe scenki zaśpiewać kilka piosenek m.in. o tematyce kulinarnej. Hitem spotkania była degustacja wyrobów firm Jagr, Ocetix, Marwit oraz wyrobów własnych-chleba i wędlin. Zwycięskie zespoły w poszczególnych konkurencjach zdobyły atrakcyjne (kulinarne) nagrody rzeczowe. Na zakończenie pan Maciej Nowak długo był oblegany przez młodzież, ale też dorosłą część widowni pozując cierpliwie do wspólnych zdjęć.

Zaszczytem dla naszej kuchni jest możliwość wyeksponowania wizerunku pana Macieja Nowaka z podpisem o treści „Kuchnia rekomendowana przez Macieja Nowaka”. To najlepszy prezent od tak znanej osoby z branży kulinarnej dla załogi stołówki szkolnej przyznany za pracę włożoną w racjonalne żywienie dzieci i młodzieży szkolnej i propagowanie naturalnego przygotowywania posiłków.

Za zdjęcia dziękujemy Bartkowi Błędowskiemu z klasy mundurowej 3D

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com